Back

ⓘ Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, eshte nje kengetare, ndermarrese dhe aktore shqiptare-amerikane. Qe nga viti 2009, Bleona ka banuar ne Shtete ..
Bleona Qereti
                                     

ⓘ Bleona Qereti

Bleona Qereti, e njohur profesionalisht si Bleona, eshte nje kengetare, ndermarrese dhe aktore shqiptare-amerikane. Qe nga viti 2009, Bleona ka banuar ne Shtetet e Bashkuara, ku ajo ka punuar me prodhues te tille si Timbaland, Rodney Jerkins, dhe fituesi i çmimeve Grammy, David Foster. Ajo ka publikuar disa teke, te tilla si "Show Off", "Fuck You Im Famous", "Take You Over", "Pa You" dhe "Pass Out", kjo e fundit bashke-prodhoi nga Timbaland. Me 10 shtator 2013 ajo publikoi teken "Take It Like A Man". Ne shkurt te vitit 2019, ajo zbarkoi numrin e pare te saj ne tabelen e Kengeve te Klubit te Valleve Billboard me "Une nuk kam nevoje per dashurine tende".

                                     
  • Bexhet Jagodini Bexhet Korpuzi B.F.P Bullets From Peja Bik Ndoja Bleona Qereti Bujar Qamili Burim O. Osmani Besnik Etemi Bobby Butateke Bledar Gashi
  • Pres Edona Llalloshi - Me Prit Genta Ismajli - Dridhem Gresa - Bie Shi Bleona Qereti - Oh bo bo ci bere vetes Adelina Ismaili - Kanagjeqi Gili - Un pa ty
  • 2016, në emisionin Zonë e Lirë të Arian Çanit këngëtaria shqiptare Bleona Qereti deklaroi se ka pasur marrdhënie seksuale me të pa sqaruar nëse ishte