Back

ⓘ Niamh Kavanagh. Pas 17 vjetesh eksperience ne Festivalin Evropian, Niamh mori pjese prap ne finalen e madhe te Irlandes per Eurosong. Ajo fitoi 144 pike, qe ish ..
Niamh Kavanagh
                                     

ⓘ Niamh Kavanagh

Pas 17 vjetesh eksperience ne Festivalin Evropian, Niamh mori pjese prap ne finalen e madhe te Irlandes per Eurosong. Ajo fitoi 144 pike, qe ishte maksimumi i pikeve dhe do te riprezantoje Irlanden ne Festivalin Evropian te Kenges 2010 me kengen Its for You.

                                     
  • It s for You Shqip: Është për ty është këngë nga Niamh Kavanagh e kompozuar nga Niall Mooney, Mårten Eriksson dhe Jonas Gladnikoff dhe e shkruar nga Lina
  • Millstreet, County Cork, Irlandë. Prezantues ishte Fionnuala Sweeney. Niamh Kavanagh ishte fituesi i këtij Eurovision për Irlandën me këngën, In Your Eyes