Back

ⓘ Spanjoll ose Spanjolle mund te referohet tek: Gjuha spanjolle Diçka e, nga, ose ne lidhje me vendin e Spanjes Spanjollet jane popull me origjine nga Spanja dhe ..




                                     

ⓘ Spanjoll

Spanjoll ose Spanjolle mund te referohet tek:

 • Gjuha spanjolle
 • Diçka e, nga, ose ne lidhje me vendin e Spanjes
 • Spanjollet jane popull me origjine nga Spanja dhe qe jetojne ne vende te ndryshme te botes.

Kjo faqe ben kthjellimin e titujve qe kane per baze Spanjoll. Nese nje lidhje e brendshme ju solli ketu, ju lutemi, ndryshojeni lidhjen ne fjale qe te ridrejtoje direkt te faqja e duhur.

                                     
 • Gripi Spanjoll i njohur gjithashtu si pandemia e gripit të vitit 1918, ishte një pandemi jashtëzakonisht vdekjeprurëse e gripit. Duke zgjatur nga Janari
 • një klub futbollistik Spanjoll prej Palma de Mallorca.Themeluar më 5 Mars 1916 aktualisht luan në Divizionin e parë spanjoll Stadiumi i tyre për
 • Francisco Franco 4 dhjetor, 1892, Galicia 20 nëntor, 1975 Gjenerali Spanjoll qe drejtonte Partinë Nacionaliste në Spanjë gjatë Luftës civile spanjolle
 • mjeshtër shahu rus 1964 - Eusebio Sacristán, futbollist spanjoll 1978 - Carles Puyol, futbollist spanjoll 1695 - Jean de La Fontaine, letrar francez l. 1621
 • prill - Jessica Alba, aktore amerikane 20 maj - Iker Casillas, futbollist spanjoll 7 qershor - Anna Kournikova, teniste ruse 9 qershor - Natalie Portman
 • shkallë të Rihterit afër qytetit Hokkaidō, Japoni. 2005 - Formula 1 piloti spanjoll Fernando Alonso bëhet FIA Kampioni më i ri Botërorë në Formula Një. 2005
 • është një këngë nga Daniel Diges, këngë kjo pjesmarrëse në festivalin Spanjoll për Eurosong. Kjo këngë do riprezantojë Spanjën në Festivalin Evropian
 • Málaga Club de Fútbol, S.A.D. është një klub futbollistik Spanjoll i vendosur në Málaga, Andalusia. Ato aktualisht luajnë në La Liga.Klubi është themeluar
 • lindur më 21 nëntor 1994 njohur zakonisht si Saúl, është një futbollist spanjoll i cili luan me klubin spanjoll Atlético Madrid në La Liga si Mesfushor.