Back

ⓘ Steven Adler njihet si bateristi i bendit hard rock Amerikan Guns N Roses. Ai lozi me Guns N’ Roses nga 1985 der ne 1990. Adler u pushua nga bendi sepse problem ..
Steven Adler
                                     

ⓘ Steven Adler

Steven Adler njihet si bateristi i bendit hard rock Amerikan Guns N Roses. Ai lozi me Guns N’ Roses nga 1985 der ne 1990. Adler u pushua nga bendi sepse problemi i droges se tij po e pengonte karrieren e tij profesionale. Adler tashi jetone ne Los Angeles. Ai ka marre pjese ne programet televizive Celebrity Rehab dhe Sober House. Adler do lozi baterin per nje kenge ne albumin solo te Slash.

                                     
  • Stradlin, Duff McKagan dhe Steven Adler Rose, Stradlin dhe McKagan kanë qenë të grupit që kur ky u krijua, dhe Slash dhe Adler erdhën pak më vonë. Grupi
  • kitare Duff McKagan kitare bas Izzy Stradlin kitare ritmike dhe Steven Adler bateri Ata siguruan nje kontrate me Geffen Records. Biografi në Websajtin
  • Journey 1960 - Michael Hutchence, këngëtar australian INXS 1965 - Steven Adler baterist amerikan Guns N Roses 1901 - Mbretëresha Victoria, mbretëresha
  • Slash Sophia Loren Stacy Ferguson Steve Lukather Steve Morse Steve Vai Steven Adler Sting Stone Gossard Sofo Nizharadze Tarkan Thomas Lang Tina Turner Tom
  • listë e rishikuar regjisorësh të mundshëm, përbërë nga Chris Columbus, Steven Spielberg dhe Rob Reiner. Aktorët kryesorë përfshijnë Daniel Radcliffe
  • Cunningham portretizoi Klintin, Chris Sheffield portretizoi Benin, dhe Joe Adler interpretoi Zartin. Wayne Haag shërbeu si artist në film, dhe Ellen Goldsmith - Vein
  • kuzhinier Jacob Latimore si Xhefi Chris Sheffield si Beni, një vrapues Joe Adler si Zarti Randall D. Cunningham si Klinti Alexander Flores si Uinstoni Don
  • Frankfurt Të dhëna bazë Emri i plotë Eintracht Frankfurt e.V. Pseudonimi Die Adler Shqiponjat SGE Sportgemeinde Eintracht Launische Diva Diva me humor