Back

ⓘ The Night Before Christmas, Tom and Jerry. Ne nje shtepi te madhe ne prag te Krishtlindjeve, nate para Krishtlindjeve, asgje nuk ishte nxitje, as edhe nje mouse ..
                                     

ⓘ The Night Before Christmas (Tom and Jerry)

Ne nje shtepi te madhe ne prag te Krishtlindjeve, nate para Krishtlindjeve, asgje nuk ishte nxitje, as edhe nje mouse. ose keshtu duket ne fillim. Jerry del nga vrima e tij dhe ka per te shmangur nje Krishtlindjeve-mousetrap themed e vendosur te drejte nga vrima e tij. Jerry shpejt kryeson per Krishtlindje paraqet, duke kercyer me gezim rreth peme, shuplaka canes sheqeros, dhe duke kercyer mbi nje loder luani prej pelushi qe squeaks. Jerry vazhdon hedhjen ne loder e bute, por kthehet shume e veshtire dhe tokat ne ate qe ai mendon se eshte nje loder e bute. Jerry hedhje poshte e lart ne gezof gri, pak e kuptuar se ajo qe ai eshte hedhur ne eshte, ne fakt, Tom, i cili ka woken deri. Devijime te Tom dhe vetem kur ai eshte gati per te ngrene Jerry, shpejt e shpejt grabs menduarit miut nje ketu afer "Te mos jete i hapur deri Xmas afishe" dhe menjehere vendos ate ne gojen e Toms.

Tom Jerry ballafaqohet, momentet para se mi jep nje "Mos Xmas Til hapur gjemb" per te gojes ne Toms Night Para Krishtlindjeve.

Fsheh Jerry mes nje morie te lodra edhe shkarkimi tape nje mashtrim i vesh me Tom dhe fsheh brenda nje drite zanash e Krishtlindjeve, duke shkaktuar ate shkelqim. Tom, natyrisht qe nuk mashtrohen nga kjo, grabs Jerry dhe eshte elektrikSUFLI menjehere. Jerry fsheh mes disa ushtare loder, por Tom spote ate, dhe ashtu si ai eshte gati per te shtypur Jerry i cili Salutes tij si nje ushtar te me prek me dore e tij, miu shkon off. Tom Jerry Chases, por eshte ndaluar nga pengesa e nje niveli te miniature kufitar. Nje tren kalon lodren nga, me qerre shume. Jerry eshte ulur ne krye te caboose, duke pershendetur cheekily ne Tom dhe duke terhequr fytyrat. Megjithate, tren hyn ne nje model te nje tunel, dhe Jerry, ulur ne maje te trenit, godet koken e tij dhe eshte rrezuan mbi udhe. Ai shpejt shkon permes tunelit, ndjekur nga Tom, i cili knocks tunelin mbi me madhesine e tij. Jerry fsheh ne brendesi te nje doreze boksi dhe kuti mace medyshje ne fytyre para se running off prapa pemen e Krishtlindjes. Tom, tani armatosjen veten me doreza boksi e tij, pas tij dhe spote ta hedhur ne nje jack-ne-kuti. Hapja deri kuti, Tom eshte punched me doreza boksi mberthyer ne koke Jacks dhe rrezuan jashte. Jerry hedhje jashte dhe mban ate deri ne fitore.

Chases Tom Jerry edhe nje here, por Jerry mban nje pjese te veshtull ne nga e tij dhe nje persuades Tom zene ngushte per te puthur ate. Tom blushes, dhe ndersa prapa tij eshte kthyer, Jerry nis ate ne pasme. Shigjetat mouse permes letterbox çare ne jashte. Si Tom hap kapakun e letterbox per te pare se ku ka shkuar Jerry, Jerry hurls nje mbledhje ne fytyren e tij. Tom inat barrikada çare ne menyre qe Jerry nuk mund te kthehet ne shtepi.

Jerry te pranishem nga Tom in Night Para Krishtlindjeve.

Ndersa Jerry trudges lart dhe poshte ne deboren e madhe ne nje perpjekje te kote te ngrohte vete, fluffs Tom deri jastek e tij dhe pergatitet te fle. Ai eshte ne gjendje te zgjidhin vete; qiellor kore kendojne carols, shpim ndergjegjes Tom me mesazhin e paqes e Krishtlindjeve dhe vullnetin e mire. Ai props i pare i hapur per te lejuar slot Jerry mbrapa ne dhe, kur miu nuk ridukem, ndermarrjeve te shqetesuar jashte per te gjetur Jerry, ngrire. Nga frika per jeten Jerry, ai sjell miun e ngrira te mbyllura dhe warms tij nga zjarri. Ngadale, Jerry regains ndergjegjes, por eshte i kujdesshem cat. Duart Tom Jerry nje kallam sheqeros, pranishem Krishtlindjeve e tij. Nje Jerry kenaqur Licks kallam e tij, por pastaj reagon shpejt per te parandaluar te pijshem nga Tom tas tij te qumesht. Ai ulet kallam e tij ne vazo, dhe nje vale ze te larte eshte degjuar. Jerry perdor nje kallam peshku per te mousetrap se ai kishte vendosur me pare ne tas. Tom Jerry vlereson paralajmerim dhe miu shkon tek vrima e tij. Ai perdor kallam e tij karamele te fiksohem djathit off mousetrap. Ne vend te snapping si nje mousetrap zakonshme ka, pranvere zbret ngadale, telefononi shumen e "Jingle Bells" si Jerry buzeqesh ne admirim per mousetrap "muzikore".

                                     
  • filmin, Tom dhe Jerry : The Movie në 1993. Sot, Warner Bros. ka të drejtën e prodhimit të Tom dhe Jerry dhe prodhon seritë e Tom and Jerry Tales për
  • Tokimeki Memorial Taisen Tokkaedama Vetem ne Japoni Tom Clancy s Rainbow Six: Rogue Spear Tom & Jerry in House Trap Tomb Raider Tomb Raider II Tomb Raider
  • Stewart, Andrew 8 maj 2013 The Hangover Part III Moves Up to May 23 në anglisht Variety. Marrë më maj 8, 2013. Before Midnight në anglisht ComingSoon