Back

ⓘ Era e ngrohtë e thellësive. Era e ngrohte e thellesive eshte film artistik shqiptar i vitit 1982 Prodhim i radio televizionit shqiptar RTSH Regjizor: Vladimir P ..
                                     

ⓘ Era e ngrohtë e thellësive

Era e ngrohte e thellesive eshte film artistik shqiptar i vitit 1982 Prodhim i radio televizionit shqiptar RTSH

Regjizor: Vladimir Prifti, Skenarist: Naum Prifti, Kompozitor: Aleksander Lalo

                                     

1. Aktoret dhe rolet

 • Guljelm Radoja.inxhinjer Rexhepi
 • Vangjush Furxhi.sekretar Mihali
 • Ilia Shyti.Jorgji, babai i Valit
 • Shpresa Berdellima.Vali
 • Kadri Roshi.brigadjer Rakipi
 • Robert Ndrenika.vellai i Arbenit
 • Ndriçim Daja.Astriti
 • Xhevdet Ferri.Arbeni
                                     

1.1. Aktoret dhe rolet Permbajtja e filmit:

Nje i ri, Arbeni, i cili mbaron shkollen e mesme dhe ne kerkim per te gjetur nje pune te pershtateshe, kerkon ndihmen e nje shoku te tij, i cili e zvarit çeshtjen dhe eshte i detyruar te shkoje ne zyren e punes, ku e caktojne te punoje ne minjere. Ai dashurohet me ndimes mjeken e ndermarjes, por qe e ka te veshtire ti shprehet te atit te saj. Ai krijon shoqeri me brigadierin e tij, te cilin e detyrojne te braktise disa vende pune te veshtira. Me ndihmen e Benit rikthehet perseri. Beni perqafon jeten e veshtire te punes ne miniere, nderkohe qe mori mesim nga brigadieri i tij veteran ne pune.

Ky artikull ne lidhje me Filmi eshte i cunguar. Mund te ndihmoni Wikipedine duke e permiresuar.

                                     
 • film shqiptar Era e ngrohtë e thellësive - film shqiptar i vitit 1982 Era e Vardarit - erë kryesore në Republikën e Maqedonisë Era histori - periudhë
 • Edhe ashtu edhe kështu Era e ngrohtë e thellësive Enveri ynë Etjet e Kosovës Estrada në ekran Eja Enigma E diela e fundit Emblema e dikurshme film
 • 1978 Era e ngrohtë e thellësive 1982 Kush vdes në këmbë 1985 Dhe vjen një ditë 1987 Flutura në kabinën time 1988 Dasma e Sakos
 • ....Astriti Yje mbi Drin......Kreshniku Me hapin e shokëve......Petriti Era e ngrohtë e thellësive .Berti Ardian Cerga, mes Romës dhe Vlorës Shqiptar
 • Gajtani Përtej mureve të gurta 1979 .. Asimeja Era e ngrohtë e thellësive 1982 .. Vali Kur hapen dyert e jetës 1986 .. Liza Kur ndahesh nga shokët 1986
 • 1985 Fushë e blertë fushë e kuqe 1984 Era e ngrohtë e thellësive 1982 TV Një vonesë e vogël 1982 Shi në plazh 1982 Shtëpia jonë e përbashkët
 • 1984 Telegrafisti 3 - Shirat e vjeshtës 1984 .........Astriti 4 - Dora e ngrohtë 1983 Hetuesi 5 - Era e ngrohtë e thellësive 1982 Sekretar Mihali - film
 • vjeshtës 1984 ....................babai i Ilirit Zambakët e Bardhë 1984 Era e ngrohtë e thellësive 1982 .......... Jorgji, Babai i Balit Vëllezër dhe shokë