Back

ⓘ Arte, TV. Arte eshte nje stacion televiziv franko-gjerman i cili ka filluar transmetimet qe nga maji i vitit 1992. Programet e transmetuara jane kryesisht progr ..
                                               

Tring TV

Tring eshte nje platforme digjitale satelitore dhe tokesore shqiptare. Kompania vepron ne fushen e medias, transmetimeve televizive, telekomunikimit dhe ofron sherbime interneti, telefonie dhe sherbime televizive kabllore, tokesore, satelitore dhe My Tring IPTV ne Shqiperi ne te gjithe boten.

                                               

Philippe Busquin

Filip Buskuini, deputet ne Parlamentin e Bashkimit Evropian, politikan belge nga Belgjika. Filipi ka studiuar ne "Universitetin e Lire" te Brukselit dhe me 1962 perfundoi ne Fizike. Nga viti 1977 deri me 1978 ishte anetare i regjionit Hennegau dhe nga viti 1982 deri me 1986 ishte minister i energjise dhe buxhetit ne Valoni dhe nga 1986 ishte minister i ekonomise se saj. Nga viti 1995 deri me 1999 ishte kryetar i qytetit Seneffe. Veprimtaria e tij ne nivel te shteti filloj ne vitin 1974, dhe deri me 1994 ishte anetar i parlamentit belg ndersa nga viti 1994 deri me 1999 edhe senator ne te. N ...

                                               

Jorgo Karaxaferi

Jorgos Karaxaferis eshte gazetar dhe politikan grek, themelues dhe lider i partise ultranacionaliste LA. O. S. Eshte gjithashtu dhe nenkryetar i partise IND/DEM ne parlamentin evropian.

                                               

Dragon Ball Super

Dragon ball Super eshte vazhdimi i serialit Dragon Ball Z, kater vjet pas fitores ndaj Majin Buu, i realizuar nga Akira Toriyama dhe u prodhua nga Toei Animation qe u transmetua nga 5 korriku 2015 deri me 25 mars 2018.Sferat E Dragoit Super ka gjithsej 131 episode,me episodin e fundit te quajtur "Mrekullia Perfundimtare,Lamtumire Goku!". Animeja filloi te transmetohet ne kanalin Fuji TV çdo te diel ne ora 9 te mengjesit.

                                               

Universiteti i Andeve (Venezuela)

Universiteti i Andeve eshte i dyti me i vjeter universitar ne Venezuele, kryesor i te cilit kampus eshte e vendosur ne qytetin e Mérida, Venezuela. ULA eshte universiteti me i madh publik ne Ande Venezueles, qe ka nje te organeve te studenteve me te madhe ne vend.

                                               

Bujar Çaushi

Bujar Caushi Lindur me 5 shkurt 1975 ne Fier. Ka studiuar ne Universitetin e Sporteve ne Tirane. Ai eshte Master I.T.F Nderkombetar Brezi Zi VII-Dan ne TAEKWON-DO. Kryeinstruktor ne KRAV MAGA, Brezi Zi niveli 3-te.

                                     

ⓘ Arte (TV)

Arte eshte nje stacion televiziv franko-gjerman i cili ka filluar transmetimet qe nga maji i vitit 1992. Programet e transmetuara jane kryesisht programe kulturore.