Back

ⓘ Hendbollistë ..
                                               

Valbona Rudaku

Valbona Rudaku eshte hendbolliste e lindur ne qytetin e Gjilanit. Aktualisht eshte lojtare e Klubit Hendbollistik te femrave KHF "Kosova" dhe reprezentuese e perfaqesueses se Republikes se Kosoves ne Hendboll.

                                               

Taip Ramadani

Taip Ramadani ishte trajner i kombetares australiane e hendbollit per meshkuj mes vitit 2009 dhe 2013. Ai eshte shqiptare me prejardhje. Taipi ka luajtur ne klube te ndryshme ne Sydney para se te transferohet ne klubin hungareze Csömör KSK me 1998. Ne vitin 2001, Taipi u bashkua me klubin norvegjeze Drammen SK. Ne vitin 2005 u transferua ne klubin e Katarit Al Gharrafa.

                                               

Verim Zherka

Verim Zherka i lindur me 1969, i gjate 1.90 m, ka luajtur per KH Prizreni, KH Borci, KH Vardari, KH Prishtina, KH Kelleçoglu, Kh Besa, KH Kastrioti. Ne Challenge Cup i ka shenuar 19 gola.

Amanda Kurtović
                                               

Amanda Kurtović

Amanda Kurtović eshte hendbolliste norvegjeze. Ajo luan ne skuadren Larvik HK dhe ne kombetaren e hendbollit per femra. Ajo eshte vajza e trajnerit kroate i hendbollit Marinko Kurtović.

                                               

Leonora Demaj

Leonora Demaj eshte hendbolliste daneze-kosovare e cila luan per SonderjyskE Håndbold dhe kombetaren kosovare te hendbollit.