Back

ⓘ Ross Geller eshte nje personazh ne serine televizive Friends. Ky rol i perket aktorit amerikan David Schwimmer. Ky artikull ne lidhje me Filmi eshte i cunguar. ..
                                     

ⓘ Ross Geller

Ross Geller eshte nje personazh ne serine televizive Friends. Ky rol i perket aktorit amerikan David Schwimmer.

Ky artikull ne lidhje me Filmi eshte i cunguar. Mund te ndihmoni Wikipedine duke e permiresuar.

                                     
  • fakultetin në drejtimin teatër. Suksesi i tij më i madh ka qenë me rolin e tij në serialin televiziv Friends 1994 - 2004 ku ka luajtur rolin e Ross Geller
  • shitjeje dhe pronare e një reparti në një firmë rrobash Ralf Lauren Ross Geller sqt. Ros Gellër është një personazh tjetër i rëndësishëm në grupin