Back

ⓘ Jerry Lewis lindi me 16 mars 1926 ne Newark, New Jersey, ShBA. Eshte nje argetues, komedian, producent, aktor dhe kengetar amerikan. ..
Jerry Lewis
                                     

ⓘ Jerry Lewis

Jerry Lewis lindi me 16 mars 1926 ne Newark, New Jersey, ShBA. Eshte nje argetues, komedian, producent, aktor dhe kengetar amerikan.

                                     

1. Librat

 • The Jerry Lewis Films by James L. Neibaur dhe Ted Okuda, SC: McFarland, 1994, ISBN 0-89950-961-4
 • The Total Film-Maker nga Jerry Lewis. New York: Random House, 1971, ISBN 0-394-46757-4
 • Dean & Me A Love Story nga Jerry Lewis meJames Kaplan. New York: Doubleday, 2005, ISBN 0-7679-2086-4
 • Jerry Lewis: In Person nga Jerry Lewis me Herb Gluck. New York: Atheneum, 1982, ISBN 0-689-11290-4
                                     

2. Lidhje te jashtme

 • Jerry Lewis interview for the Archive of American Television
 • Drum Solo Battle 1955 with Buddy Rich at DrummerWorld
 • Faqja zyrtare e Jerry Lewis Arkivuar 30 gusht 2006 tek Wayback Machine
 • Jerry Lewis ne IMDb

Ky artikull ne lidhje me nje aktor eshte i cunguar. Ju mund te ndihmoni Wikipedine duke e permiresuar ate.

                                     
 • shqiptarë 2004 6 shkurt - Liza Laska, aktore shqiptare 16 mars - Jerry Lewis komedian, producent, aktor dhe këngëtar amerikan 24 mars - Dario Fo
 • Qumili Koço Devole Saimiri dhe Doktori Fiks Fare Dave Chappelle Jerry Lewis Jim Carrey Adam Sandler Dan Aykrod Jimmy Fallon James Belushi John Belushi
 • Joe Turner, Chuck Berry, Bo Diddley, Fats Domino, Little Richard, Jerry Lee Lewis dhe Gene Vincent. Kjo muzikë u zhvillua në fundin e viteve 40 dhe
 • 1916 - Jusuf Vrioni - përkthyes dhe diplomat shqiptar v. 2001 1926 - Jerry Lewis komedian, producent, aktor dhe këngëtar amerikan 2000 - Thomas Ferebee
 • ShBA ditën. 1956 - Në New York City, Copacabana Club, Dean Martin dhe Jerry Lewis aktrojnë komedinë e tyre të fundit sëbashku që filloi më 25 korrik të
 • Fermi, fizikant italian 1931 - Anita Ekberg, aktore suedeze 1935 - Jerry Lee Lewis muzikant amerikan 1936 - Silvio Berlusconi, politikan italian 1938
 • Janne Suni Jean Michel Jarre Jeff Ament Jennifer Hudson Jennifer Lopez Jerry Lewis Jesper Kyd Jesse McCartney Jessica Simpson Jim Morrison Jimi Hendrix
 • helikopterit që shoqëron shkencëtarët në bazën ushtarake, shfaqet këngëtari Huey Lewis Doktor Norman Goodman është një psikolog që thërritet nga autoritetet vetëm
 • Bobby Lewis Cedric Lewis Fred Lewis Freddie Lewis Garmon Lewis Grady Lewis Martin Lewis Mike Lewis Quincy Lewis Ralph Lewis Rashard Lewis Reggie Lewis Marcus
 • përfshirë para nga donatorët. Whitman u mund nga ish guvernatori Demokrat Jerry Brown në zgjedhjet qeveritare të Kalifornisë në vitin 2010 nga 54 në 41
 • Senior Fellow in Constitutional Studies Julian Sanchez, Research Fellow Jerry Taylor, Vice President Ian Vásquez, Director, Center for Global Liberty
 • Aniston Jennifer Joanna Anastassakis Jennifer Jones Phyllis Lee Isley Jerry Lewis Joseph Levitch Jill Corey Norma Jean Speranza Joan Crawford Lucille
 • 1967 2009 Gambia President - Dawda Jawara 1970 1994 Gana President - Jerry Rawlings 1981 2001 Guinea President - Ahmed Sékou Touré 1958 1984 Guinea - Bisau