Back

ⓘ Kombëtarja ukrainase e futbollit. 2006 CAMPIONATI FOOTBALL Ukraina 0-2 Spanja Ukraina 2-0 Saudi Arabia Ukraina 4-0 Tunisia Ukraina 3-0 Switzerland Ukraina 0-2 I ..
Kombëtarja ukrainase e futbollit
                                     

ⓘ Kombëtarja ukrainase e futbollit

2006 CAMPIONATI FOOTBALL Ukraina 0-2 Spanja Ukraina 2-0 Saudi Arabia Ukraina 4-0 Tunisia Ukraina 3-0 Switzerland Ukraina 0-2 Italia 2008 CAMPIONATI ELIMINATION Kyew Ukraina 3-0 Gjeorgjia Neapol Ukraina 0-2 Italia Glasgow Ukraina 2-0 Skocia Kyew Ukraina 1-0 Lituania Toftir Ukraina 2-0 Ishujt Faroe

                                     
  • të luajtur në gjysmën e dytë të sezonit 2004 05 në Premier Leaguen Ukrainase Metalurh Zaporizhya e mbylli sezonin në vendin e dhjetë me Shkëmbin i cili
  • ukrainase Kravets është një produkt i akademisë së Dynamo Kyiv, dhe debutoi si profesionist në sezonin 2006 07. Edhe pse ai la mbresa me talentin e tij
  • shqiptar duke luajtur futbollit Pasi Krisi nuk e njihte gjuhën greke në atë kohë, ai nuk e kuptonte mirë trajnerin e tij por ai e dinte se ai ishte një
  • drejtues të Tiranës dhe se e gjitha kjo ishte një spekullim. Lika kishte oferta edhe nga jashtë vendit me skuadrën ukrainase Vorskla Poltava ishte në ndjekje
  • lojtari i rregullt dhe një pikë kyçe e skuadrës. Në Grupin 1 të kualifikueseve të Kampionatit Europian U 21 të Futbollit Bušić shënoi në fitoren 3 2 kundër