Back

ⓘ Blind Channel eshte nje grup post-hardcore nga Oulu, Finlande. Grupi percakton stilin e tyre muzikor si pop te dhunshem. Ata do ta perfaqesojne Finlanden ne Fes ..
Blind Channel
                                     

ⓘ Blind Channel

Blind Channel eshte nje grup post-hardcore nga Oulu, Finlande. Grupi percakton stilin e tyre muzikor si "pop te dhunshem". Ata do ta perfaqesojne Finlanden ne Festivalin Evropian te Kenges 2021 me kengen "Dark Side".

                                     

1. Karriera

Grupi publikoi kenget e tyre debutuese "Naysayers" dhe "Calling Out" ne vitin 2014. Ata publikuan albumin e tyre debutues ne studio Revolutions me 29 shtator 2016. Albumi perfshin kenget teke "Unforgiving", "Dont", "Darker Than Black", "Deja Fu" dhe "Enemy for Me". Ne mars 2017, ata publikuan nje version te "Cant Hold Us". Ata publikuan albumin e tyre te dyte ne studio Blood Brothers me 20 prill 2018. Albumi perfshin kenget "Alone Against All", "Sharks Love Blood", "Wolfpack" dhe "Out of Town". Albumi i tyre i trete ne studio, Violent Pop u publikua me 6 mars 2020. Albumi perfshin kenget "Over My Dead Body", "Timebomb", "Snake", "Died Enough for You", "Fever" dhe "Gun". Ne korrik te vitit 2020, ata leshuan nje version te "Left Outside Alone". Ata moren pjese ne perzgjedhjen kombetare finlandeze per Festivalin Evropian te Kenges 2021 me kengen nu metal "Dark Side". Ata fituan zgjedhjen dhe do ta perfaqesojne Finlanden ne gare.

                                     
  • Dark Side është një këngë e bandës rok finlandeze Blind Channel Ajo do ta përfaqësojë Finlandën në Festivalin Evropian të Këngës 2021 pasi ka fituar
  • ROLI 2003 Stuck on You MC Sideline s Fan 2007 Finishing the Game Sue 2007 Blind Ambition Witbert Daniel 2007 The Seer Young Claire 2007 Craw Lake Julia
  • zbulojë këngën në Teatrin Crave në Moskë, Rusi. Kënga do të interpretohet në Channel One të Rusisë më 8 mars. Më 26 janar 2021, TRM konfirmoi se Natalia Gordienko
  • are the charts conducted by Top Channel since December 2015. For Babi The Top List - 17 02 2019 topawards.top - channel tv. Top Music Awards. Marrë më
  • popullore Prezantimi i veçantë i Anxhela Peristerit për Eurosong 2021 Top Channel 26 shkurt 2021. Arkivuar nga origjinali më 26 shkurt 2021. Marrë më 26
  • Vasil Gjysmëfinalja 2 rend alfabetik Anxhela Peristeri Ben Cristóvão Blind Channel Dadi og Gagnamagnid Fyr & Flamme Gjon s Tears Hurricane Natalia Gordienko
  • Vasil Gjysmëfinalja 2 rend alfabetik Anxhela Peristeri Ben Cristóvão Blind Channel Dadi og Gagnamagnid Fyr & Flamme Gjon s Tears Hurricane Natalia Gordienko
  •  Bullgaria Victoria Growing Up Is Getting Old Anglisht 14 Finlanda Blind Channel Dark Side Anglisht 15 Letonia Samanta Tīna The Moon Is Rising Anglisht
  • Vasil Gjysmëfinalja 2 rend alfabetik Anxhela Peristeri Ben Cristóvão Blind Channel Dadi og Gagnamagnid Fyr & Flamme Gjon s Tears Hurricane Natalia Gordienko
  • Vasil Gjysmëfinalja 2 rend alfabetik Anxhela Peristeri Ben Cristóvão Blind Channel Dadi og Gagnamagnid Fyr & Flamme Gjon s Tears Hurricane Natalia Gordienko