Back

ⓘ Dalip Celbeqiri eshte nje nga pionieret e permbajtjes ne mediat sociale menyren si e njohim sot. Ne moshen 20 vjeç ne 2015, ndersa ishte student ne Universiteti ..
Dalip Celbeqiri
                                     

ⓘ Dalip Celbeqiri

Dalip Celbeqiri eshte nje nga pionieret e permbajtjes ne mediat sociale menyren si e njohim sot. Ne moshen 20 vjeç ne 2015, ndersa ishte student ne Universitetin Evropian te Tiranes, ai themeloi DIY Simple dhe Following Media, dy nga kompanite me te njohura te videos sociale dhe argetuese ne bote me nje kombinim te mrekullueshem te 20 milion njerezve ne te gjithe globin. I konsideruar si nje "gjeni i Facebook",Dalipi tani eshte nje sipermarres profesionist i mirenjohur pasi ka shkruar dhe botuar librin e tij te pare te quajtur "Arti i ndertimit te nje biznesi te suksesshem".Se fundmi ka punuar me Walt Disney Studios dhe CTV. Puna e tij me e fundit perfshin partneritet me departamentin e marketingut ne filmin Shqiptari

                                     

1. Arsimi

Celbeqiri filloi kurse dy-gjuheshe ne Gjergj Kastrioti Skenderbeu, dhe ndoqi Universitetin Evropian te Tiranes per te studiuar Inxhinieri Informatike. Ne shkollen e mesme, Dalip perfaqesoi kolegjin e tij gjate komedise Le Bourgeois gehenthomme si Maitre De Philisophie.