Back

ⓘ Rhya eshte nje personazh fiktiv ne Black Clover krijuar nga Yūki Tabata. Ai eshte nje nga 10 apostuj te Sephirah. Ai eshte rimisheruar ne nje nga anetaret e org ..
                                     

ⓘ Rhya

Rhya eshte nje personazh fiktiv ne Black Clover krijuar nga Yūki Tabata. Ai eshte nje nga 10 apostuj te Sephirah. Ai eshte rimisheruar ne nje nga anetaret e organizates Syri i Diellit te Mesnates.

                                     

1. Paraqitja

Rhya eshte nje ri me nje tatuazh te kuq nen syrin e majte. Ai ka floke te zeza te çrregullt me nje pjese te bardhe. Syri i tij i trete fshihet ne ballin e tij nen floket e tij.

Si nje nga fisi elf, ai ka floke te çrregullt me ngjyra te ndezura dhe nje nofulla me te kendeshme.

Pas ringjalljes se plote, floket e Rhya behen te lehta me ngjyre te erret. Veshet e tij behen te theksuara, dhe tatuazhi i tij shkon me poshte nofulles se tij dhe lart mbi syrin e tij.

                                     

2. Personaliteti

Rhya eshte nje person pertac, por i shpejte ne beteje, megjithese nuk deshiron, per ta mbrojtur nje aleate te tij. Ai kujdeset shume dhe brengoset per Palotellin. Ai duket disi feminist, gjate nje beteje ai propozoi Charlotte, nje nga kaloresit e magjise, per pije nese ai fiton. Ai poashtu shfaq interesim ne librat e magjise te tjereve.

                                     

3. Aftesite

Rhya ka magji te imitimit, gje qe e lejon ate te kopjoj çdo magji. Per ta kopjuar magjine atij i duhet te preke librin e kundershtarit. Nje nga dobesite e ketij magjise eshte se Rhya nuk mund ta kopjoj anti-magjine e Astes dhe poashtu eshte i kufizuar se sa magji mund te bej ne te njejten kohe.

Magjite qe ka kopjuar Rhya jane: magjia e hapesires, drites, erresires, ujit, padukshmerise dhe zjarrit.

                                     

4. Kuriozitete

  • Emri japonisht i Raia eshte anagram per Arai.
  • Dizajni i Rhya eshte bazuar ne aktorin japoneze Hirofumi Arai, pasi ai personalisht e pyeti autorin e manges. Me vone Horifumi Arai u be edhe dubluesi i personazhit.