Back

ⓘ Kamioni, film. Ngjarja zhvillohet ndermjet se tashmes dhe te kaluares se nje njeriu pasionant. Jane kujtimet se kaluares ato qe do te mbajne gjalle endrren, des ..
                                     

ⓘ Kamioni (film)

Ngjarja zhvillohet ndermjet se tashmes dhe te kaluares se nje njeriu pasionant. Jane kujtimet se kaluares ato qe do te mbajne gjalle endrren, deshiren dhe pasionin e tij, qe vazhdon ta perndjeke pertej realitetit.

                                     

1. Regjisori dhe ekipi

 • Piktor: Ilir Kaso
 • Prodhuar nga: Maku Production-Al
 • Regjia: Ilir Kaso
 • Producent: Artan Maku
 • Muzika: Bashkim Rodoni
 • Skenari: Florjan Fejzullari, Ilir Kaso
 • Financuar nga: Qendra Kombetare e Kinematografise
                                     
 • Çesk Zadeja. Xha Azemi ka dalë në pension pas 30 vjetësh punë si shofer kamioni Por ai nuk mësohet dot me këtë qetësi. Shokë të tjerë aktivë e ndihmojnë
 • mekanik në një oficinë. Nga pakujdesia, ai le pa rregulluar frenat e një kamioni dhe i shkakton një aksident Petros, shoferit të kamionit. Petro do të ndëshkohet
 • Aitmatov, që flet për një vajzë fshati e cila bie në dashuri me një vozitës kamioni nga Stambolli. Filmi, i cili fitoi tri çmime, përfshir vendin e dytë si
 • Skena tjeter e ndjekjes midis Batmobile dhe kamionit qe ndodh ne tunel, kamioni i ndertuar ne alumin dhe plastike dhe Batmobile e ndertuar ne xham plastik
 • ëndërrimin në kabinën e kamionit që ngitej nga i ati i tij. Pasi ndalon kamioni i ati i Artanit shkon në Axhenci dhe e këshillon atë që të mos trazon
 • Alan S. Craig - Eric Apesanahkwat - Sheriff Arnie 1 truck stop ndalesë kamioni është një zonë pranë një rruge të rëndësishme me një restorant, karburant
 • film vizatimor ne shqip - lepuri dhe ketri Youtube. Film vizatimor - Kësulëkuqja dhe Dhelpra Përallë për fëmijë Youtube. Film vizatimor
 • yoga, drejtimi i një kamioni me mish, ngarkimi i makinave hekurudhore dhe të qenit një djalë i qëndrueshëm. Roli i parë i madh në film i Spader ishte në