Back

ⓘ Negan eshte nje nga personazhet te The Walking Dead, interpretuar nga Jeffrey Dean Morgan. Lideri i Shpvtimtareve. Antagonisti i serialit nga sezoni i gjashte n ..
                                     

ⓘ Negan

Negan eshte nje nga personazhet te The Walking Dead, interpretuar nga Jeffrey Dean Morgan.

Lideri i Shpvtimtareve. Antagonisti i serialit nga sezoni i gjashte ne vazhdim. Diktator. Nenshtron komunitetet te punojne per te. Grupi i tij eshte shume me i madh sesa mund te imagjinojne Rick dhe te tjeret. Arma e tij eshte nje shkop bejzbolli i rrethuar me tela me gjemba, duke i vendosur emrin Lucille, ne nder te gruas se tij te vdekur. Ne strehez ka shume gra me te cilat eshte "martuar", nder ta edhe Sherry, gruaja e Dwight. Vret ne gjaktftohtesi Abraham dhe Glenn. Nenshtron Rick te punoje per te. Ne sezonin e shtate vret Spencer ne Alexandria pasi e cileson njeri pa vlere, pas ofrimit te tij per bashkepunim duke tadhetuar Rick. Ka nje lidhje te vecante me Carl, i cili para vdekjes i kushton nje leter, te cilen Michonne ja Lexon me radiomarres. Pasi humb luften, i tradhetuar nga Eugene, i kursehet jeta nga Rick i cili vendos ta burgos perjetesisht duke marre mospelqimin e Maggie, Daryl dhe Jezus. Ne sezonin e nente e shikojme ne burgun e Alexandrise.

                                     
  • deshtimit te atentatit te Rosita - s kundrejt Negan merr persiper autoresine duke u rrembyer ne kete menyre nga Negan Perpiqet te mbijetoje ne strehezen e Shpetimtareve
  • eshte nje personazh i luajtuar nga Lauren Cohen. E quajtur edhe Vejusha nga Negan Maggie eshte vajza e madhe e Hershel dhe jeton ne fermen e te atit. Lidh
  • menyrat per tu hakmarre kundrejt Negan Eshte ajo e cila i kerkon Eugene per te prodhuar nje plumb per te vrare Negan Ne sezonin e nente e gjejme ne nje
  • Daryl merret peng nga Negan e shikojmë në krah të këtij të fundit me fytyrën gjysëm të djegur. Bëhet krahu i djathtë i Negan të cilin e tradhëton ne
  • dashuri me Michonne dhe sëbashku bëjnë një fëmijë. Ndeshet fuqishëm me Negan liderin e grupit të Shpëtimtarëve. Krijon aleanca me Hilltop komunitet ku
  • abraham ne fillim te sezonit te shtate nga ana e Negan Vdes ne fund te sezonit te shtate pasi Negan e kishte burgosur. Eugene i jep cianur per te mos
  • Gjate serialit ka nje marredhenie me Maggie Greene me te cilen martohen dhe bejne nje femije. Vritet brutalisht nga Negan ne fillim ne sezonit te shtate
  • te luftuarit me shkop, duke u bere i afte. Ndihmon Rick ne luften e tij kunder Negan dhe ne fund te sezonit te tete largohet per te rigjetur vetveten.