Back

ⓘ Alban, Tarn eshte nje komune ne France. Alban ben pjese ne departamentin Tarn te rajonit Occitanie. Komuna ka nje popullsi prej 944 banore dhe siperfaqe prej 9. ..
Alban, Tarn
                                     

ⓘ Alban, Tarn

Alban, Tarn eshte nje komune ne France. Alban ben pjese ne departamentin Tarn te rajonit Occitanie. Komuna ka nje popullsi prej 944 banore dhe siperfaqe prej 9.82 km².

                                     
  • Kantoni Alban frëngjisht: Canton d Alban është një kanton në departamentin Tarn rajonin Midi - Pyrénées në Francë. Kryeqëndra e kantonit është Alban Ka