Back

ⓘ Video copa ..
                                               

Dridhe

Dridhe eshte nje video cope e grupit shqiptar te muzikes argetuese Tingulli 3NT feat Chili nga Kosova. Video copa eshte e bazuar ne kengen argetuese te dhomave te viteve 2000 ne Kosove dhe paraqet skena te djemve duke argetuar me vasha ne dhomat e mbushura me duhan dhe tavolinat me raki.

                                               

Kur e di se nuk di

Kur e di se nuk di eshte nje video cope e grupit shqiptar nga Kosova Asgje Sikur Dielli. Realizimi i video copes eshte bere kryekeput ne dhe nga Instituti i Arteve ne Bournemouth ne veren e vitit 2002. Video copa eshte e bazuar ne kengen dhe me te grupi tenton qe te jep nje verejte ne menyren artistike politikaneve te kohes. Ajo reflekton nje gjendje shpirterore te nje individi te cilit realiteti ia ka thyer endrrat dhe ai nuk ka kurrfare kontrolli ndaj botes se tij. Kur e di se nuk di eshte video copa e pare me te cilin grupi Asgje Sikur Dielli eshte paraqitur ne ekran para publikut me nj ...

                                               

Mendoja çdo gjë merr fund pa ty

Mendoja çdo gje merr fund pa ty eshte nje video cope e grupit shqiptar nga Kosova Asgje Sikur Dielli. Realizimi i video copes eshte bere nga televizioni Koha Vizion gjate veres se 2002-es, nen regjine e Orhan Kerkezit luajne Beatriçe Sopa dhe anetaret e grupit. Per ndryshim nga kenga video copa ndryshon nga publikimi i kenges ne televizionin e atehershem kosovar RTP. Realizimi i kesaj video cope e beri te njohur edhe per te rinjte ne pjeset tjera te trojeve shqiptare, kengen qe me pare ishte e pelqyer nga rinia shqiptare ne Jugosllavi. Me publikimin e kesaj cope ne KTV me vone edhe ne stac ...

                                               

Ndodhemi

Ndodhemi eshte nje video cope e grupit shqiptar nga Kosova Asgje Sikur Dielli. Skenat e paraqitura ne video cope jane xhirime te bera gjate incizimit te albumit me te njejtin titull ne studion muzikore. Po ashtu ne te jane te futura fotografi e fotografit Samir Karahoda Fotografit e futura ne skena jane nga koncerti i pare publikues i albumit ne Prishtine si dhe fotografi tera te bera gjate provave per incizim. Sekuenca ne e video copes ku shihet paraqitja e gjalle jane nga nje koncert ne Ferizaj. Realizimi eshte bere nga anetaret e grupit Asgje sikur dielli dhe dashamiret e ketij grupi. S ...

                                               

Proud To Be Albanian

Proud To Be Albanian eshte nje video cope e grupit shqiptar nga Kosova, Etno Engjujt. Video copa eshte e bazuar ne kengen me te njejtin titull dhe ne te paraqiten skena e fotografi nga historia dhe patriotet shqiptare. Une jetoj kuq e zi marr frym shqip shoh kuq e zi gjaku mrrjedh shqip jetoj ktu me fis me tradit e bajrak me kanun me ligj me fis me gjak Ku dhe guri osht i amel ku dhe vendi ka fjal dhe ku nihet pushka kur nkonak lind djal dhe ku shtrohet sofra fillon nxehet votra ku dhe pika ma e dobt ne moral osht motra Red and black i dress eagle on my chest Its good to be an ALBANIAN Kee ...