Back

ⓘ Nazmi Gripshi. Ai beri debutimin ne lige per KS Teuta me 9 maj 2015 ne ndeshjen kunder FK Kukesi. Ai ishte zevendesuar me Resul Kastratin. Ai shenoi golen e par ..
                                     

ⓘ Nazmi Gripshi

Ai beri debutimin ne lige per KS Teuta me 9 maj 2015 ne ndeshjen kunder FK Kukesi. Ai ishte zevendesuar me Resul Kastratin. Ai shenoi golen e pare te liges per klubin me 19 shtator 2015 ne ndeshjen kunder KF Terbuni. Ai shenoi gol ne minuten e 90-te.

Me 26 janar 2017, Gripshi u zhvendos ne KF Skenderbeu per 60.000 euro. Ai beri debutimin e tij ne lige me 6 shkurt 2017 ne ndeshjen kunder KS Korabi. Ai u zevendesua me Cornel Predescu ne minuten e 89-te. Ai shenoi golen e pare te liges per klubin me 27 maj 2017 ne ndeshjen kunder FK Partizani Tirana. Ai shenoi gol ne minuten e 89-te.

                                     

1. Karriera nderkombetare

Gjate nje tubimi te kombetares shqiptare U21 per nje ndeshje te dyfishte miqesore kunder Moldavise U21 me 25 dhe 27 mars 2017, Keidi Bare u largua nga ekipi U-21 per tu bashkuar me ekipin e larte te Shqiperise dhe pas kesaj, trajneri Alban Bushi thirri Gripshin si nje zevendesim per te marre pjese ne ndeshjen e dyte kunder Moldavise U21 me 27 mars 2017. Gripshi luajti si zevendesues ne pjesen e dyte te ndeshjes.

Ai mori thirrjen e tij te pare per Shqiperine U-20 nga ana e trajnerit Alban Bushi per ndeshjen e dyfishte miqesore kunder Azerbajxhanit U-21 me 21 dhe 26 janar 2018.