Back

ⓘ Giuseppe Conte eshte nje politikan dhe jurist italian. Ai ishte president i Keshillit te Ministrave te Republikes Italiane nga 1 qershori 2018 ne 13 shkurti 202 ..
Giuseppe Conte
                                     

ⓘ Giuseppe Conte

Giuseppe Conte eshte nje politikan dhe jurist italian. Ai ishte president i Keshillit te Ministrave te Republikes Italiane nga 1 qershori 2018 ne 13 shkurti 2021.

                                     
  • kishte kryer 60, 761 teste për virusin. Më 8 mars, kryeministri i vëndit Giuseppe Conte urdhëroi vendosjen në karantinë të Lombardisë dhe të 14 provincave veriore
  • Giuseppe Fortunino Francesco Verdi lindi në Le Roncole pranë Parmës më 10 tetor 1813 dhe vdiq në Milano më 27 janar 1901 Verdi ishte një kompozitor italian
  • Giuseppe Verdi 1813 - 1901 është kompozitori me njohur i operës italiane, jo vetëm i shekullit te XIX. Ai mbetet si njeri nder kompozitoret me te njohur
  • ndeshjet në shtëpi te stadiumi San Siro, njohur gjithashtu edhe si Stadio Giuseppe Meazza. Stadiumi, i cili ndahet me rivalët e Milanit, është stadiumi me
  • rinjëve të Perugias. Në sezonin 2006 07, nën drejtimin e trajnerit Antonio Conte ai bëri debutimin e tij në Serie B në moshën 18 vjeçare dhe gjatë gjithë
  • i lirë nën mbrojtjen e Ligës së Kombeve Komisioneri i Lartë - Manfredi conte di Gravina dei principi di Ramacca, Përfaqësuesi i Ligës së Kombeve 1929 1932
  • Adriaan van Hamel, Përfaqësuesi i Ligës së Kombeve 1925 1929 Manfredi conte di Gravina dei principi di Ramacca, Përfaqësuesi i Ligës së Kombeve 1929 1932
  • i lirë nën mbrojtjen e Ligës së Kombeve Komisioneri i Lartë - Manfredi conte di Gravina dei principi di Ramacca, Përfaqësuesi i Ligës së Kombeve 1929 1932
  • nëntë sezone. Mancini fitoi tre tituj të Serie A, dy kupa dhe dy superkupa. Conte është trajneri aktual Redaktuar më 12 shkurt 2020 Something special?
  • i lirë nën mbrojtjen e Ligës së Kombeve Komisioneri i Lartë - Manfredi conte di Gravina dei principi di Ramacca, Përfaqësuesi i Ligës së Kombeve 1929 1932