Back

ⓘ Saint-Agrève eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ardèche te rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Agrève ka nje popullsi prej 2528 banore d ..
Saint-Agrève
                                     

ⓘ Saint-Agrève

Saint-Agrève eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ardèche te rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Saint-Agrève ka nje popullsi prej 2528 banore dhe siperfaqe 48.56 km², me nje dendesi prej 52 banor/km².

                                     
  • Kantoni Saint - Agrève frëngjisht: Canton de Saint - Agrève është një kanton në departamentin Ardèche, rajonin Rhône - Alpes në Francë. Kryeqëndra e kantonit
  • Rochemaure Kantoni Saint - Agrève Kantoni Saint - Félicien Kantoni Saint - Martin - de - Valamas Kantoni Saint - Pierreville Kantoni Saint - Péray Kantoni Saint - Étienne - de - Lugdarès
  • 07204 07320 Saint - Agrève 07207 07120 Saint - Alban - Auriolles 07205 07790 Saint - Alban - d Ay 07206 07590 Saint - Alban - en - Montagne 07208 07170 Saint - Andéol - de - Berg