Back

ⓘ Colombier-le-Vieux eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ardèche te rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier-le-Vieux ka nje popullsi prej 6 ..
Colombier-le-Vieux
                                     

ⓘ Colombier-le-Vieux

Colombier-le-Vieux eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ardèche te rajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Colombier-le-Vieux ka nje popullsi prej 667 banore dhe siperfaqe 15.49 km², me nje dendesi prej 43 banor/km².

                                     
  • një nga kuartet COLOMBIER Vieux i cili tregon se si Moliere, ndërsa Racine dhe Boileau u ushtruar lajthis e tyre mbi le Bonhomme ose Le Bon nga të dyja