Back

ⓘ Vallfogona de Riucorb eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Conca de Barberà, te provinces Tarragona, ne Katalonia. Vallfogona de Riucorb ka 158 bano ..
Vallfogona de Riucorb
                                     

ⓘ Vallfogona de Riucorb

Vallfogona de Riucorb eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Conca de Barberà, te provinces Tarragona, ne Katalonia. Vallfogona de Riucorb ka 158 banore, dhe perfshine nje siperfaqe prej 10.95 km 2.

                                     
  • Queralt, Santa Coloma de Queralt, Sarral, Savallà del Comtat, Senan, Solivella, Vallclara, Vallfogona de Riucorb Vilanova de Prades, Vilaverd, Vimbodí
  • kortezhin në nderim të poetit Francesc Vicent Garcia i Torres në Vallfogona de Riucorb Projekti i Gaudisë u përqendrua në poetin dhe në disa aspekte të