Back

ⓘ La Bâtie-Neuve eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Hautes-Alpes te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. La Bâtie-Neuve ka nje popullsi prej ..
La Bâtie-Neuve
                                     

ⓘ La Bâtie-Neuve

La Bâtie-Neuve eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Hautes-Alpes te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. La Bâtie-Neuve ka nje popullsi prej 2449 banore dhe siperfaqe 27.99 km², me nje dendesi prej 87 banor/km².

                                     
  • Kantoni La Bâtie - Neuve frëngjisht: Canton de La Bâtie - Neuve është një kanton në departamentin Hautes - Alpes, rajonin Provence - Alpes - Côte d Azur në Francë
  • Gap - Sud - Ouest Kantoni Guillestre Kantoni L Argentière - la - Bessée Kantoni La Bâtie - Neuve Kantoni La Grave Kantoni Laragne - Montéglin Kantoni Monêtier - les - Bains