Back

ⓘ Volonne eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Volonne ka nje popullsi prej 16 ..
Volonne
                                     

ⓘ Volonne

Volonne eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Volonne ka nje popullsi prej 1679 banore dhe siperfaqe 24.61 km², me nje dendesi prej 68 banor/km².

                                     
  • Kantoni Volonne frëngjisht: Canton de Volonne është një kanton në departamentin Alpes - de - Haute - Provence, rajonin Provence - Alpes - Côte d Azur në Francë
  • 04203 Seyne 04205 Thoard 04217 Verdaches 04235 Le Vernet 04237 Volonne 04244 Digne - les - Bains on French National Institute of Statistics and
  • Departamenti Alpes - de - Haute - Provence Qarku Arrondissement Forcalquier Kantoni Volonne Ndërbashkësia Lure - Vançon - Durance Kryetari René Avinens Sipërfaqja dhe