Back

ⓘ Thèze eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Thèze ka nje popullsi prej 223 ba ..
Thèze
                                     

ⓘ Thèze

Thèze eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Thèze ka nje popullsi prej 223 banore dhe siperfaqe 11.17 km², me nje dendesi prej 20 banor/km².

                                     
  • Kantoni Thèze frëngjisht: Canton de Thèze është një kanton në departamentin Pyrénées - Atlantiques, rajonin Aquitaine në Francë. Kryeqëndra e kantonit
  • Sigoyer 04207 Simiane - la - Rotonde 04208 Sisteron 04209 Sourribes 04211 Thèze 04216 Turriers 04222 Vachères 04227 Valavoire 04228 Valbelle 04229
  • Nouvelle - Aquitaine Departamenti Pyrénées - Atlantique Qarku Arrondissement Pau Kantoni Thèze Ndërbashkësia Luys en Béarn Kryetari Jean - Louis Castetbieilh Sipërfaqja