Back

ⓘ Puimoisson eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Puimoisson ka nje popullsi p ..
Puimoisson
                                     

ⓘ Puimoisson

Puimoisson eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Alpes-de-Haute-Provence te rajonit Provence-Alpes-Côte dAzur. Puimoisson ka nje popullsi prej 749 banore dhe siperfaqe 35.44 km², me nje dendesi prej 21 banor/km².

                                     
  • Piégut 04150 Pierrerue 04151 Pierrevert 04152 Puimichel 04156 Puimoisson 04157 Quinson 04158 Redortiers 04159 Reillanne 04160 Revest - des - Brousses