Back

ⓘ Bouligneux eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ain te rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bouligneux ka nje popullsi prej 304 banore dhe siperf ..
Bouligneux
                                     

ⓘ Bouligneux

Bouligneux eshte nje komune franceze, e cila ndodhet ne departamentin Ain te rajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Bouligneux ka nje popullsi prej 304 banore dhe siperfaqe 26.09 km², me nje dendesi prej 12 banor/km².

                                     
  • 01046 Bohas - Meyriat - Rignat 01245 La Boisse 01049 Boissey 01050 Bouligneux 01052 Bourg - en - Bresse 01053 Boz 01057 Bressolles 01062 Buellas
  • 01049 01120 La Boisse 01050 01190 Boissey 01051 01450 Bolozon 01052 01330 Bouligneux 01053 01000 Bourg - en - Bresse 01054 01800 Bourg - Saint - Christophe 01056 01640