Back

ⓘ Belmont-sur-Rance eshte nje komune ne France. Belmont-sur-Ranceben pjese ne departamentin Aveyron te rajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka nje popullsi prej 1017 ban ..
Belmont-sur-Rance
                                     

ⓘ Belmont-sur-Rance

Belmont-sur-Rance eshte nje komune ne France. Belmont-sur-Ranceben pjese ne departamentin Aveyron te rajonit Midi-Pyrénées. Komuna ka nje popullsi prej 1017 banore dhe siperfaqe 44.19 km².

                                     
  • Kantoni Belmont - sur - Rance frëngjisht: Canton de Belmont - sur - Rance është një kanton në departamentin Aveyron, rajonin Midi - Pyrénées në Francë. Kryeqëndra