Back

ⓘ George Michael. Georgios Kyriacos Panayiotou, i njohur profesionalisht si George Michael, ishte nje kengetar, kompozitor, producent britanik i cili u be i njohu ..
                                               

Marie-Louise Coleiro Preca

Marie-Louise Coleiro Preca, eshte politikane malteze qe sherbeu si Presidente e 9 -te e Maltes nga 2014 ne 2019. Aktualisht, Coleiro Preca eshte presidente e Eurochild. Me pare, si anetare e Partise se Punes, ajo ishte Anetare e Parlamentit ne Dhomen e Perfaqesuesve te Maltes nga 1998 ne 2014, dhe sherbeu si Ministre e Familjes dhe Solidaritetit Social nga Mars 2013 deri ne Mars 2014.

George Michael
                                     

ⓘ George Michael

Georgios Kyriacos Panayiotou, i njohur profesionalisht si George Michael, ishte nje kengetar, kompozitor, producent britanik i cili u be i njohur fillimisht si anetar i duos muzikore Wham!. Ai ishte teper i njohur ne vitet 1980 dhe 1990 me stilin e tij post-disko dhe dance-pop, si dhe me sukseset Last Christmas dhe "Wake Me Up Before You Go-Go".

                                     

1. Diskografia

 • Patience 2004
 • Faith 1987
 • Symphonica 2014
 • Five Live EP 1993
 • Older 1996
 • Songs from the Last Century 1999
 • Listen Without Prejudice Vol. 1 1990
                                     
 • zyrtarisht luftë ndërmjet dy Koreve. 1963 Lindi ylli britanik i rockut, George Michael 1975 Mozambiku shpall pavarësinë nga Portugalia. 1985 Policia britanike
 • 2005 Academy Awards për rol dytësor: Michael Clayton 2007 BAFTA Awards për rol dytësor: Michael Clayton 2007 George Clooney në IMDb Ky artikull në lidhje
 • Michael Chauvin, Minnesota District Court, Fourth Judicial District, File No. 27 - CR - 20 - 12646. May 29, 2020. Brooks, Jennifer 28 maj 2020 George
 • Michael Faraday FRS 22 shtator 1791 - 25 gusht 1867 ishte një shkencëtar anglez që ka kontribuar në fushën e elektromagnetizmit dhe elektro - kimisë.
 • Listat e mëposhtme tregojnë prodhimet e aktorit britanik Michael Caine.
 • e Princeton, ushtritë kontinentale e kolonive Trembëdhjetë nën Gjeneral George Washington mundi njësitë britanike 1925 - Benito Mussolini bëhet diktator
 • materiale multimediale në lidhje me: Vrasja e George Floyd Ankesa - Shteti i Minesota v. Derek Michael Chauvin Gjykata e Qarkut në Minesota, Rrethi
 • Helmut Jozef Michael Kohl sqt. Helmut Xhozef Majkëll Koli 3 prill 1930 - 16 qershor 2017 ka qenë kancelar i Republikes Federale Gjermane dhe i dy
 • Coppola Fahri Hysaj Frank Darabont Fritz Lang Gene Kelly George A. Romero George Abbott George Lucas Gëzim Erebara Gore Verbinski Guy Ritchie Avni Abazi
 • Elizabeth II Kryeministri Tony Blair Ministri Robin Cook Lordi George Robertson Gjenerali Michael Jackson Komisioneri evropian Chris Patten Presidenti Jacques