Back

ⓘ Autun eshte nje komune ne France. Autun ben pjese ne departamentin Saône-et-Loire te rajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka nje popullsi prej 14124 banore d ..
Autun
                                     

ⓘ Autun

Autun eshte nje komune ne France. Autun ben pjese ne departamentin Saône-et-Loire te rajonit Bourgogne-Franche-Comté. Komuna ka nje popullsi prej 14124 banore dhe siperfaqe 61.52 km².

                                     
 • Kantoni Autun - Nord frëngjisht: Canton d Autun - Nord është një kanton në departamentin Saône - et - Loire, rajonin Bourgogne në Francë. Kryeqëndra e kantonit
 • Kantoni Autun - Sud frëngjisht: Canton d Autun - Sud është një kanton në departamentin Saône - et - Loire, rajonin Bourgogne në Francë. Kryeqëndra e kantonit
 • Koordinatat: 46 57 06 V 4 17 58 L 46.95166667 V 4.29944444 L 46.95166667 4.29944444 Qarku Autun është një qark në Francë. INSEE
 • Rajoni Bourgogne - Franche - Comté Prefektura Bourg - en - Bresse Nën - prefektura Autun Chalon - sur - Saône Charolles Louhans Presidenti André Accary Republikanët
 • franceze dhe për tu përgatitur për shkolle frekuentoi 4 - muj kolegjin e Autun Ai pelqeu nje vajze qe quhej Melina Fuckvarsia.Ai u fjeua me te ne kohen
 • Rajoni Bourgogne - Franche - Comté Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Le Creusot Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë
 • Rajoni Bourgogne - Franche - Comté Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Le Creusot Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë
 • Shteti Franca Rajoni Bourgogne Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Épinac Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë
 • Shteti Franca Rajoni Bourgogne Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Mesvres Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë
 • Shteti Franca Rajoni Bourgogne Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Couches Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë
 • Shteti Franca Rajoni Bourgogne Departamenti Saône - et - Loire Arrondissement Autun Kryeqëndra Montcenis Statistika dhe Territori Koordinatat Koordinatat mungojnë