Back

ⓘ Arnouville eshte nje komune ne France. Arnouville ben pjese ne departamentin Val-dOise te rajonit Île-de-France. Komuna ka nje popullsi prej 13230 banore regjis ..
Arnouville
                                     

ⓘ Arnouville

Arnouville eshte nje komune ne France. Arnouville ben pjese ne departamentin Val-dOise te rajonit Île-de-France. Komuna ka nje popullsi prej 13230 banore regjistrimi 2008 dhe siperfaqe 2.84 km².

                                     
  • Arnouville - lès - Mantes është një komunë në Francë. Arnouville - lès - Mantes bën pjesë në departamentin Yvelines të rajonit Île - de - France. Komuna ka një popullsi