Back

ⓘ Mataró eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Maresme, te provinces Barcelona, ne Katalonia. Mataró ka 122932 banore, dhe perfshine nje siperfaqe prej ..
Mataró
                                     

ⓘ Mataró

Mataró eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Maresme, te provinces Barcelona, ne Katalonia. Mataró ka 122932 banore, dhe perfshine nje siperfaqe prej 22.57 km 2.

                                     
  • Betis i huazuar nga AC Milan. Dídac është një mbrojtës i mjatë. Lindur në Mataró Barcelona, Katalonia, Dídac u bashkua me klubin lokal të RCD Espanyol që
  • Provinca Barcelona Komuniteti Autonom Katalonja Kryeqyteti Mataró Komuna më e madhe Mataró Sipërfaqja dhe popullsia Sipërfaqja 396.9 km2 Popullsia 414081
  • Informacionet për klubin Klubi aktual Monaco Numri 44 Karriera në rini 1995 1997 Mataró 1997 2003 Barcelona 2003 Arsenal Karriera profesioniste Vitet Klubi Ndesh
  • Girona Po Gironès 1987 Girona 28 185, 085 575.6 321.6 Girona Po Maresme 1987 Mataró 30 437, 919 398.6 1, 098.6 Barcelona Po Moianès 2015 Moià 10 13, 056 337.9