Back

ⓘ Biure eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Alt Empordà, te provinces Girona, ne Komunitetin Katalonia. Biure ka 245 banore, dhe perfshine nje siperf ..
Biure
                                     

ⓘ Biure

Biure eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Alt Empordà, te provinces Girona, ne Komunitetin Katalonia. Biure ka 245 banore, dhe perfshine nje siperfaqe prej 10 km 2.

                                     
  • 4 km2. Agullana, Albanyà, L Armentera, Avinyonet de Puigventós, Bàscara, Biure Boadella d Empordà, Borrassà, Cabanelles, Cabanes, Cadaqués, Cantallops