Back

ⓘ Kirbi eshte nje film vizatimor i prodhuar nga Tring Tring, nje stacion per femije. Filmi vizatimor Kirbi transmetohet çdo te Shtune dhe te Diele ne Vizion Plus. ..
                                     

ⓘ Kirbi

Kirbi eshte nje film vizatimor i prodhuar nga Tring Tring, nje stacion per femije. Filmi vizatimor Kirbi transmetohet çdo te Shtune dhe te Diele ne Vizion Plus. Kirbi eshte nje amfib po ashtu edhe shoket e tij te ngushte Tip dhe Tap se bashku me personazhet: perfshire Mbreti DDD dhe Kermilli Askurrkund.

Kirbi eshte Luftetar Yjesh qe brenda ne gojen e tij ka nje Ere mbrojtese qe mbrohet nga Gjerat e egra. Mbreti DDD dhe Kermilli Askurrkundi duan ta heqin qafe Kirbin sepse ndoshta e urrejne.