Back

ⓘ Calldetenes eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Osona, te provinces Barcelona, ne Katalonia. Calldetenes ka 2426 banore, dhe perfshine nje siperfaq ..
Calldetenes
                                     

ⓘ Calldetenes

Calldetenes eshte nje komune ne Spanje, e vendosur ne qarkun Osona, te provinces Barcelona, ne Katalonia. Calldetenes ka 2426 banore, dhe perfshine nje siperfaqe prej 5.8 km 2.

                                     
  • 2009 dhe një sipërfaqe prej 1263.8 km2. Alpens, Balenyà, El Brull, Calldetenes Centelles, Collsuspina, Espinelves, Folgueroles, Gurb, Lluçà, Malla
  • në qarkun komunal të Sant Martí de Riudeperes që sot njihet me emrin Calldetenes Në vitin 1865, ai mori pjesë në Lojërat e Luleve në Barcelonë - garë