Back

ⓘ Shok, film. Shok eshte nje film i shkurter, i shkruar dhe drejtuar nga Jamie Donoughue. Eshte i bazuar ne ngjarje te verteta gjate luftes ne Kosove. Filmi eshte ..
                                     

ⓘ Shok (film)

Shok eshte nje film i shkurter, i shkruar dhe drejtuar nga Jamie Donoughue. Eshte i bazuar ne ngjarje te verteta gjate luftes ne Kosove.

Filmi eshte aktualisht ne qark festivalesh. Ishte premiere ne Aspen Shortsfest ku fitoj çmimet Drama me e Mire, Audience Special Recognition dhe Youth Jury. Qe atehere ka fituar ne nje numer te festivaleve te tjera, duke perfshire Hollyshorts Film Festival dhe DC Shorts Film Festival.

Filmi eshte kandiduar per Academy Award for Best Live Action Short Film ne 88th Academy Awards.

                                     
 • ngushtë për nominim në Oscars në kategorinë Best Live Action Short Film Shok është një film shqip i zhanrit dramë me skenarist dhe regjisor Jamie Donoughue
 • Nenshati, ish i dashuri i Eres Violeta Kraja, Zana Skendi Vangjel Toçe, një shok i Gencit Luljeta Sallaku, Berta Shaban Jazexhiu Gjergj Luca Tinka Kurti
 • skenarist britanik. Ai është i njohur mirë për drejtimin e filmit të shkurtër Shok që nga i cili fitoj vlerësimin e kritikës dhe disa çmime, duke përfshirë
 • me një shok të saj student baleti, merr vendimin fatal të përballet me dashurinë e re të motrës së tij. Është kjo drama Motër e vëlla film i regjizores
 • Domeniko Rolet ne shfaqjet teatrale Hilet e nates - 1974 .. Haliti Nje shok i klases sime - 1975 .. Niku Duke pritur Godone - 1993 .. Luki Rinoceronti
 • një ceremoni të Weekly Shōnen Jump. Ai shpesh herë ka thënë se ai është shok me Mitsutoshi Shimabukuro, autor i mangës Toriko. Wanted 1993 God s Present
 • Xhandari Pas dy vjetësh Zeneli Kur po lindte qyteti Njaziu Një shok i klasës sonë Tak Faku Banja Vjellosupekti Shumë zhurmë për asgjë
 • por Jack e pranon punën gjithsesi. Ndërkohë, djali i Jack - ut, Danny ka një shok imagjinar të quajtur Tony, dhe përdor një zë të çuditshëm për ta vokalizuar
 • The Book of Life është një film komedi aventure muzikore fantastike 3D, e frymëzuar nga festimi i Ditës së të Vdekurve. Është animuar me kompjuter dhe
 • partneren e tij ne dy filmat Titanic dhe Revolutionary Road Ai ka qene shok femijerie me aktorin Christopher Pettiet Lidhjet e tij romantike kane qene
 • Ip Man është një film biografik i arteve marciale të vitit 2008, bazuar në jetën e Ip Man, një mjeshtër i artit marcial Wing Chun dhe mësues i Bruce Lee