Back

ⓘ Nokia LUMIA 1020. Me 41 MegaPixel eshte qartazi prodhuar me qellim kryesor fotografine. Gjithsesi, nje problem qe eshte vene re jane aplikacionet e shumta per f ..
Nokia LUMIA 1020
                                     

ⓘ Nokia LUMIA 1020

Me 41 MegaPixel eshte qartazi prodhuar me qellim kryesor fotografine. Gjithsesi, nje problem qe eshte vene re jane aplikacionet e shumta per fotografine, te cilat u konsideruar jo te lehta ne perdorim. Modeli ne fjale eshte shume i ngjashem ne forme dhe design me Nokia Lumia 920 dhe 928, por per shkak te kameras, eshte pakez me i trashe. Sistemi i Operimit eshte sistemi me te cilin kompania finlandeze ka bashkepunuar prej shume vitesh, Windows Phone 8. Pa harruar dhe lentet Carl Zeis te cilat jane 6 ne total dhe arrijne cilesine e rezolucionit 1020. Me nje procesor 1.5 GHz, me 2 GB RAM dhe me 32 GB memorie te brendshme modeli ne fjale ka qene i konsideruar si nje nga me cilesoret.

                                     

1. Specifikimet

Ekrani: 4.5’ Inch, AMOLED HD plus nje rezolucion 1.280x768-pixel CPU - 1.5 GHz Snapdragon Dual Core Ram – 2 GB Memorie te brendshme - 32 GB OS-WINDOWS PHONE 8 Camera: 41 Megapixel Video full HD 1080p

                                     
  • Nokia Lumia 1520, pas një sërë sugjerimeve nga përdoruesit që duhej një Nokia më i madh, vjen me këtë smartphone prej 6 inch, që në fakt duhet të quhet