Back

ⓘ Faruk Kalleshi ka qene peshengrites, trajner, Mjeshter i Merituar i Sportit. Ne voting 1970 tentoi te thyente rekordin boteror dhe ngeli me 5 kg me pak. Ka lind ..
                                     

ⓘ Faruk Kalleshi

Faruk Kalleshi ka qene peshengrites, trajner, Mjeshter i Merituar i Sportit. Ne voting 1970 tentoi te thyente rekordin boteror dhe ngeli me 5 kg me pak. Ka lindur ne Shkoder. Gjate karrieres se tij ka fituar 21 vite kampion kombetar dhe ka fituar 15 here Kupen e Republikes. Ka fituar medalje ari dhe argjendi ne aktivitetet nderkombetare. Faruk Kalleshi eshte nderuar me titullin "Nderi i Kombit".

                                     
  • dalluar shqiptarë në arenën kombëtare dhe atë ndërkombëtare. Ymer Pampuri Faruk Kalleshi Briken Çalja Erkand Qerimaj Ervis Tabaku Fetie Kasaj Gerti Trasha Luan