Back

ⓘ Kantoni Méréville frengjisht: Canton de Méréville eshte nje kanton ne departamentin Essonne, rajonin Île-de-France ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Mérévi ..
Kantoni Méréville
                                     

ⓘ Kantoni Méréville

Kantoni Méréville frengjisht: Canton de Méréville eshte nje kanton ne departamentin Essonne, rajonin Île-de-France ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Méréville. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 15770 banore.

                                     
  • Rajoni Île - de - France Departamenti Essonne Qarku Arrondissement Étampes Kantoni Méréville Ndërbashkësia L Étampois Sud - Essonne Kryetari Denis Yannou Sipërfaqja
  • Rajoni Île - de - France Departamenti Essonne Qarku Arrondissement Étampes Kantoni Méréville Ndërbashkësia L Étampois Sud - Essonne Kryetari Alain Daudier Sipërfaqja