Back

ⓘ Kantoni La Rochelle-4 frengjisht: Canton de La Rochelle-4 eshte nje kanton ne departamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-Charentes ne France. Kryeqendra e ..
Kantoni La Rochelle-4
                                     

ⓘ Kantoni La Rochelle-4

Kantoni La Rochelle-4 frengjisht: Canton de La Rochelle-4 eshte nje kanton ne departamentin Charente-Maritime, rajonin Poitou-Charentes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte La Rochelle. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi banore.

                                     
  • Kryeqëndra e kantonit është La Rochelle Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi banorë. Kantoni La Rochelle - 9 aktualisht përbëhet nga 4 komuna. 2008 - 2014 - Jack Dillenbourg