Back

ⓘ Kantoni Durtal frengjisht: Canton de Durtal eshte nje kanton ne departamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la Loire ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Du ..
Kantoni Durtal
                                     

ⓘ Kantoni Durtal

Kantoni Durtal frengjisht: Canton de Durtal eshte nje kanton ne departamentin Maine-et-Loire, rajonin Pays de la Loire ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Durtal. Ka siperfaqe 204.85km 2 dhe popullsi 10417 banore.

                                     
  • Ajo kufizohet kantoni Noyant në lindje, kantoni Le Lude në veri - lindje, kantoni La Flèche në veri, kantoni Durtal në veri - perëndim, kantoni Seiches - sur - le - Loir
  • de la Loire Departamenti Maine - et - Loire Qarku Arrondissement Angers Kantoni Durtal Ndërbashkësia Loir - et - Sarthe Kryetari Daniel Le Gouic Sipërfaqja dhe