Back

ⓘ Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin frengjisht: Canton de Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin eshte nje kanton ne departamentin Haute-Saône, rajonin Franche-Comté n ..
                                     

ⓘ Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin

Kantoni Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin frengjisht: Canton de Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin eshte nje kanton ne departamentin Haute-Saône, rajonin Franche-Comté ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Scey-sur-Saône-et-Saint-Albin. Ka siperfaqe 226.61km 2 dhe popullsi 6201 banore.

                                     
  • Aroz është një komunë në Francë. Aroz bën pjesë në departamentin Haute - Saône të rajonit Bourgogne - Franche - Comté. Komuna ka një popullsi prej 152 banorë
  • Baignes është një komunë në Francë. Baignes bën pjesë në departamentin Haute - Saône të rajonit Bourgogne - Franche - Comté. Komuna ka një popullsi prej 102 banorë