Back

ⓘ Kantoni Alençon-3 frengjisht: Canton dAlençon-3 eshte nje kanton ne departamentin Orne, rajonin Basse-Normandie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Alençon. ..
                                     

ⓘ Kantoni Alençon-3

Kantoni Alençon-3 frengjisht: Canton dAlençon-3 eshte nje kanton ne departamentin Orne, rajonin Basse-Normandie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Alençon. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 14237 banore.

                                     
  • Alençon është një komunë në Francë. Alençon bën pjesë në departamentin Orne të rajonit Normandie. Komuna ka një popullsi prej 28935 banorë dhe sipërfaqe
  • Kantoni Passais frëngjisht: Canton de Passais është një kanton në departamentin Orne, rajonin Basse - Normandie në Francë. Kryeqëndra e kantonit është
  • Kantoni Courtomer frëngjisht: Canton de Courtomer është një kanton në departamentin Orne, rajonin Basse - Normandie në Francë. Kryeqëndra e kantonit është