Back

ⓘ Kantoni Ressons-sur-Matz frengjisht: Canton de Ressons-sur-Matz eshte nje kanton ne departamentin Oise, rajonin Picardie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte ..




Kantoni Ressons-sur-Matz
                                     

ⓘ Kantoni Ressons-sur-Matz

Kantoni Ressons-sur-Matz frengjisht: Canton de Ressons-sur-Matz eshte nje kanton ne departamentin Oise, rajonin Picardie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Ressons-sur-Matz. Ka siperfaqe 165.88km 2 dhe popullsi 11251 banore.

                                     
  • Rajoni Picardie Departamenti Oise Qarku Arrondissement Compiègne Kantoni Ressons - sur - Matz Ndërbashkësia Pays des Sources Kryetari Jean - Claude Darcy Sipërfaqja
  • Rajoni Picardie Departamenti Oise Qarku Arrondissement Compiègne Kantoni Ressons - sur - Matz Ndërbashkësia Pays des Sources Kryetari Antoine Bardinet Sipërfaqja