Back

ⓘ Kantoni Grandvilliers frengjisht: Canton de Grandvilliers eshte nje kanton ne departamentin Oise, rajonin Picardie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Grandv ..
                                     

ⓘ Kantoni Grandvilliers

Kantoni Grandvilliers frengjisht: Canton de Grandvilliers eshte nje kanton ne departamentin Oise, rajonin Picardie ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Grandvilliers. Ka siperfaqe 163.71km 2 dhe popullsi 9666 banore.

                                     
  • Rajoni Picardie Departamenti Oise Qarku Arrondissement Beauvais Kantoni Grandvilliers Ndërbashkësia Picardie Verte Kryetari Guy Masson Sipërfaqja dhe