Back

ⓘ Kantoni Carcassonne-Sud frengjisht: Canton de Carcassonne-Sud eshte nje kanton ne departamentin Aude, rajonin Languedoc-Roussillon ne France. Kryeqendra e kanto ..
Kantoni Carcassonne-Sud
                                     

ⓘ Kantoni Carcassonne-Sud

Kantoni Carcassonne-Sud frengjisht: Canton de Carcassonne-Sud eshte nje kanton ne departamentin Aude, rajonin Languedoc-Roussillon ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Carcassonne. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 8930 banore.

                                     
  • Kantoni Castelnaudary - Sud frëngjisht: Canton de Castelnaudary - Sud është një kanton në departamentin Aude, rajonin Languedoc - Roussillon në Francë. Kryeqëndra