Back

ⓘ Kantoni Laragne-Montéglin frengjisht: Canton de Laragne-Montéglin eshte nje kanton ne departamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte dAzur ne France. K ..
Kantoni Laragne-Montéglin
                                     

ⓘ Kantoni Laragne-Montéglin

Kantoni Laragne-Montéglin frengjisht: Canton de Laragne-Montéglin eshte nje kanton ne departamentin Hautes-Alpes, rajonin Provence-Alpes-Côte dAzur ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Laragne-Montéglin. Ka siperfaqe 143.47km 2 dhe popullsi 5594 banore.

                                     
  • L Argentière - la - Bessée Kantoni La Bâtie - Neuve Kantoni La Grave Kantoni Laragne - Montéglin Kantoni Monêtier - les - Bains Kantoni Orcières Kantoni Orpierre Kantoni Ribiers