Back

ⓘ Kantoni Lantosque frengjisht: Canton de Lantosque eshte nje kanton ne departamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte dAzur ne France. Kryeqendra e k ..
                                     

ⓘ Kantoni Lantosque

Kantoni Lantosque frengjisht: Canton de Lantosque eshte nje kanton ne departamentin Alpes-Maritimes, rajonin Provence-Alpes-Côte dAzur ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Lantosque. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 1507 banore.

                                     
  • Kantoni Guillaumes Kantoni L Escarène Kantoni Lantosque Kantoni Levens Kantoni Mandelieu - Cannes - Ouest Kantoni Menton - Est Kantoni Menton - Ouest Kantoni