Back

ⓘ Kantoni Valence-3 frengjisht: Canton de Valence-3 eshte nje kanton ne departamentin Drôme, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Valence. K ..
Kantoni Valence-3
                                     

ⓘ Kantoni Valence-3

Kantoni Valence-3 frengjisht: Canton de Valence-3 eshte nje kanton ne departamentin Drôme, rajonin Rhône-Alpes ne France. Kryeqendra e kantonit eshte Valence. Ka siperfaqe km 2 dhe popullsi 17208 banore.

                                     
  • Kantoni Valence - d Albigeois frëngjisht: Canton de Valence - d Albigeois është një kanton në departamentin Tarn, rajonin Midi - Pyrénées në Francë. Kryeqëndra
  • Bourg - lès - Valence është komunë në departamentin Drôme në juglindje Francës.